Şehidimizin adı yaşatılıyor

Şehidimizin adı yaşatılıyor

16 Temmuz 2017 tarihinde İstanbul E-5 İçmeler Mahallesi İstasyon Köprüsü üzerinde hırsızlık şüphelisi ile yaşanan kovalamaca esnasında şüphelinin ateş etmesi sonucu, göğsünden vurularak yaralanan ve kaldırıldığı hastanede kurtarılamayarak Şehit olan Polis Memuru Battal YILDIZ kardeşimizin adının yaşatılması anısına Konya Meram ilçesinde bulunan Orhan Gazi Ortaokulunda Şehidimizin adına bir kütüphane  açıldı.

Şehidimizin eşi Sayın Emine YILDIZ’ ın daveti üzerine Genel Başkanımız Sayın Abdurrahman YILMAZ Ankara İl Başkanımız İsmail EROL da bu davete katıldılar.

Şehidimizin eşi Sayın Emine YILDIZ, Şehidimizin oğulları, Konya Meram Kaymakamı Sayın Resul ÇELİK,  İl Emniyet Müdürü Sayın Engin DİNÇ, 3.Ana Jet Üs ve Garnizon Komutanı Hv.Plt.Tuğg. Sayın Fidan YÜKSEL, Belediye Başkanı Sayın Mustafa KAVUŞ ve Genel Başkanımız Sayın Abdurrahman YILMAZ tarafından, açılış gerçekleştirildi.

Kütüphane açılışı sonrasında başta Şehidimiz Battal YILDIZ olmak üzere, Şehitlerimizin anısına düzenlenen Şehitlerimizin emanetleri sergisi gezildi.

Tüm bu çalışmalarda emeği geçen Sayın Menderes KILIÇARSLAN’a Sayın Genel Başkanımız ayrıca teşekkürlerini sundular.

Vatanımız ve Milletimiz için kendi ailelerinden sevdiklerinden hatta evlatlarından vaz geçerek can veren, Aziz tüm şehitlerimizin anılarının yaşatılması için emek veren herkesi canı gönülden kutluyoruz.

EMŞAV

Haberi Paylaşın: