Kamuoyuna Duyuru


Kamuoyuna Duyuru

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın tensipleriyle Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Melih BULU’nun atanmasına karşı çıkan bazı grupların düzenlemiş olduğu illegal gösterilerde "KATİL POLİS" şeklinde slogan atmaları ve çeşitli hakaretlerini şiddetle kınıyoruz.

Demokratik toplumlarda Gösteri ve Yürüyüşler elbette ki bir haktır. Lakin Kanunlar ve Yasalar çerçevesinde yapılması kaydıyla bir haktır.

Ülkenin Huzur ve Güvenliği için canını dişine takan, gece-gündüz demeden her şartta görevini layıkıyla yapmaya çalışan, bu uğurda binlerce Şehit ve Gazi veren Polisimize Katil diye Slogan atmak kabul edilecek bir tepki değildir.

Kim tarafından yönlendirildiği ve neye hizmet ettiği belli olmayan bir güruhtan bu ülkeye bir fayda gelmeyeceği gibi attıkları sloganlarda ancak kendilerini tarif etmektedir.

Türk Polisi dün olduğu gibi, bu günde Şan ve Şerefle hizmet etmektedir. Demokratik Toplumun vazgeçilmezi, Huzur ve Güvenin teminatıdır.

Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün dediği gibi; “ Herkesin Polisi Kendi Vicdanıdır, Polis Vicdanı Olmayanın Karşısındadır”

Türk Polisi dün olduğu gibi bu günde, yarında vicdanı olmayan kanunsuzların, hukuk tanımazların karşısında olmaya devam edecektir.

Türk Polisinden KATİL değil ancak KAHRAMAN olur. ŞEHİT olur. GAZİ olur.

Kamuoyuna saygılarımla arz ederim.

Abdurrahman YILMAZ 

YÖNETİM KURULU BAŞKANI