Kamuoyuna Duyuru

Kamuoyuna Duyuru

 

BASIN DUYURUSU

SAYI: 2020/2 

Dünya genelinde etkili olan ve yayılan Corona Virüsü ile ilgili olarak; Bakanlıklarımızca alınan tedbirlere, Yetkili Makamlarımızın ve Sağlık Uzmanlarımızın yapmış oldukları açıklamalara uymak zorunda olduğumuz aşikârdır.

Sosyal Paylaşım sitelerinde gerçeği yansıtmayan bazı bilgiler, videolar, ses kayıtları paylaşılmakta olup, bu paylaşımların birçoğunun gerçeği yansıtmadığı,  Halkımız içerisinde adeta bir panik havası yaratılmaya çalışıldığı ortadadır.

Yetkili kurumlarımızın açıklamaları ve paylaşımları dışında,  bu gibi haberlere itibar etmeyerek;  sakin ve tedbirli bir şekilde davranarak hareket etmemiz çok önemlidir.

Bu vesileyle; Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı – EMŞAV olarak;  Genel Merkezimiz ve Taşra Teşkilatlarımız (Bölge Başkanlıklarımız ve Şubelerimizin) düzenleyecek oldukları, toplu törenler, açılışlar, ziyaretler ve diğer etkinlikler, alınan tedbirler kapsamında bu gün itibariyle ikinci bir duyuruya kadar ertelenmiştir.

EMŞAV olarak;  Bölge Başkanlarımız ve Şube Başkanlarımız kendi sorumluluk bölgelerinde; Şehit Ailelerimizden veya Gazilerimiz ve Ailelerinden gelen her türlü talep ve isteklerini takip edecek, ilgili birim ve kuruluşlarla gerekli koordineyi sağlayacaktır.

Alınan tedbirlere uymamız durumunda; bu virüsün, Ülkemize ve Milletimize zarar vermesinin engelleneceğini, etkisinin kesinlikle en alt seviyelerde kalacağı ve hep birlikte bu durumu da atlatacağımıza olan inancımızla birlikte; her şeyin hayırlı olmasını Rabbimizden niyaz ederim .

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 16 Mart 2020

 

Abdurrahman YILMAZ

EMŞAV GENEL BAŞKANI

 

 

Haberi Paylaşın: