İZMİR Geçmiş olsun !

İZMİR Geçmiş olsun !

30.10.2020 tarihinde saat 14:51 sıralarında İzmir ilimizde meydana gelen 6,6 şiddetinde Deprem neticesinde bazı binaların yıkılması sonucu ne yazıkki vatandaşlarımız hayatalarını kaybetmiş, birçok vatandaşımız ise yaralanmıştır.

Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere;  Devletimiz, Hükümetimiz, Bakanlarımız ve ilgili kurum ve kuruluşlar, Belediyelerimiz  derhal her türlü imkanı seferber etmiş, birçok vatandaşımız yardıma koşarak ellerinden geleni yapmıştır. 

EMŞAV olarak bir konuda dikkatinizi çekmek isteriz...  Deprem kuşağında olan Ülkemiz depremle yaşamayı bilmelidir. Burada sorun esasında depremden ziyade İnsanların yaşadıkları betonarme yapılardan oluşan evleridir. Yani evler yapı olarak sağlam ise depreme dayanıklı olurlar ve can kaybı yaşanmaz. Bu nedenle burada en çok görev ve sorumluluk, bina, ev yapan kurum kuruluş, mühendis, müteahit  vb. gibi bu sektörede görev alanlara aittir. Onlara sesleniyoruz; Lütfen  binalarımızı, evlerimizi depreme dayanıklı yapın...  Bu yapıların malzemeleri, demirleri tam ve eksiksiz kaliteli, düzgün olsun... Deprem değil, dayanıksız olan yapılar, binalar, insanlarının hayatına mal oluyur...  LÜTFEN....

Meydana gelen deprem sonucu yıkılan binalarda hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Yüce Mevla'dan rahmet, yakınlarına ve Milletimize Başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Rabbimiz Vatanımızı Milletimizi Korusun. 

EMŞAV

 

Haberi Paylaşın: