İstiklal Marşımızın kabulü ve Çanakkale Zaferimiz...

İstiklal Marşımızın kabulü ve Çanakkale Zaferimiz...

12 Mart İstiklal Marşımızın Kabulü ve 18 Mart Çanakkale Zaferimizi kutlamak ve Şehitlerimizi anmak üzere EMŞAV İle Çalıkuşları Derneğimizin ortaklaşa düzenlediği yemekli etkinlikte Şehit Ailelerimizle ve Misafirlerimizle bir araya geldik.

 Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mansur Yavaş,  Ankara Milletvekili Sayın Nevzat Ceylan, Ankara Kent Konseyi Başkanı Sayın Halil İbrahim Yılmaz, ATO Başkanı Sayın Gürsel Baran, Ankara Barosu Başkanı Sayın Erinç Sağkan, Yargıtay Ceza Daire Başkanı Sayın Ramazan Kaya, Telif Hakları Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Sayın Senem Arıkan, Ankara Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Sayın Haluk Teber ve çok sayıda Siyasi Parti ile Sivil Toplum Temsilcilerinin davetli olarak katıldığı organizasyonumuzda Sayın Mansur Yavaş,  Şehit Ailelerimizle bir arada olmanın vermiş olduğu memnuniyetini dile getirdiği bir konuşma yaparak,  Şehit Ailelerimizin sorun ve taleplerini dinledi. Değerli konulklarımızın her birine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.

Vakfımızın Gönüllüsü ve Çalıkuşları Derneği Başkanı Sayın Av. Tülay Bekar’ın okumuş olduğu şiirler eşliğinde ailelerimiz ve katılımcılar zaman zaman duygusal anlar yaşadı.

Bu etkinlikte Şehit Ailelerimiz Emekli Kurmay Albay Sayın Canfer Şahin’in   Emniyet Teşkilatı Şehitlerimiz için yazdığı şiirini ilk kez okundu. Sayın Canfer Şahin’e şükranlarımı sunuyorum.

Başta Mustafa Kemal ATATÜRK ve Silah arkadaşları olmak üzere bütün Şehitlerimizi bir kez daha saygı ve hürmetle yad ederken, Yüce Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhları Şad, Mekânları Cennet Olsun.

Bu etkinliğin oluşumunda ve düzenlemesinde birlikte hareket ettiğimiz Çalıkuşları Derneği Başkanı Av. Tülay Bekar ve Çalıkuşlarımızın birbirinden değerli üyelerine emeği geçenlere ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum.

Abdurrahman YILMAZ

EMŞAV GENEL BAŞKANI

Haberi Paylaşın: