EMŞAV BİRİMLERİNE GENEL TALİMAT

EMŞAV BİRİMLERİNE GENEL TALİMAT

TÜM EMŞAV BİRİMLERİNE GENEL TALİMAT

Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı (EMŞAV) uhdesinde görev alan Tüm Temsilci Başkanlarımız, Başkan Yardımcıları, Tüm Görev Alanlar ve Vakıf Üyelerimiz;

  • Kendi araçlarına veya vakıf hizmetlerinde kullanılan araçlara Kolluk Kuvvetlerinin kullanmakta olduğu ÇAKAR TABİR EDİLEN UYARI IŞIKLI LAMBALARINI, SİREN VE MEGAFON SİTEMİNİ takmayacak, kullanmayacaktır.
  • Emşav Genel Başkanlık tarafından vakıf temsiliyet hizmetlerinde kullanılmak üzere verilen onaylı EMŞAV Araç Tanıtım Kartları haricinde araçlarının önüne EMŞAV yazılı logo veya yazılı (plastik, alüminyum vb. gibi) materyal kullanmayacaktır.
  • Temsilci Başkanlarımız, Başkan Yardımcılarımız ile vakfımızda görev alanlar araçları ile seyir halinde oldukları hal ve durumlarda Kolluk Kuvveti tarafından uygulamalarda, kontrollerde durdurulmaları halinde görevlilere vakıf temsiliyetine yakışır şekilde nezaketle davranacak, Emşav Tanıtım Kartlarını ibraz ederek kendilerini tanıtacaktır. 

Araçlarının üzerine ÇAKAR TABİR EDİLEN UYARI IŞIKLI LAMBALARINI, SİREN VE MEGAFON SİTEMİNİ takarak Kolluk Kuvvetlerinde yakalanan ve haklarında işlem yapılan veya bu şekilde kullanım yaptığı tespit edilenler hakkında gerekli yasal işlemin yapılması sağlanacak devamında ise EMŞAV ile her türlü ilişiği kesilecektir.  

               Başta Temsilci Başkanlarımız olmak üzere tüm görev alan Vakıf Görevlilerine/Üyelerine konun önemle takibini yapmalarını, herhangi bir aksaklığa meydan verilememesini; 

Tüm Emşav Birimlerine tebliğ eder gereğini önemle rica ederim.01.11.2022

ABDURRAHMAN YILMAZ

GENEL BAŞKAN

Haberi Paylaşın: