Bu davanın takipçisiyiz. Unutmadık!

Bu davanın takipçisiyiz. Unutmadık!

Bir tarafta hain terör örgütü PKK(YPG)  diğer yanda ise bu hain terör örgütüne her daim, her şekilde destek olan, sözcülüğünü yapan, Terör örgütünü savunan;  HDP …

06 – 07 Ekim 2014 tarihinde HDP ve PKK tarafından koordine edilen olaylar sonucu meydana gelen olayların, karışıklığın, şüphelileri, sanıkları hakkında yürütülen detaylı soruşturma sonrasında 28 ‘i tutuklu 108 kişi hakkında Ankara 22’inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Ankara Sincan Ceza İnfaz Kurumu yerleşkesinde davaya başlandı.

Bu olaylara sebep olanların Yüce Türk Adaleti önünde hesap vermeye başlaması vesilesiyle; EMŞAV Genel Başkanımız Sayın Abdurrahman YILMAZ ve beraberindeki (Şehit Ailelerimizi ve Gazilerimizi temsilen pandemi sebebiyle belirli sayıda) Şehit Ailemiz ve Gazilerimiz Ankara Sincan Ceza İnfaz Kurumu yerleşkesi önünde kamuoyuna bir basın açıklamasında bulundular.

“Kahrolsun PKK” ve “Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez,”  şeklinde haykıran EMŞAV Heyetimiz, Bayrağımızı ve üzerinde “Kahrolsun PKK” ve “Vatan Bölünmez, Şehitler Ölmez”   yazılı afişleri sergilediler.

Sayın Abdurrahman YILMAZ basın açıklamasında ve konuşmalarında hain terör örgütü PKK ve destekçilerini açık şekilde kınadı konuşmasının devamında ise Devletimizin ve Güvenlik güçlerimizin teröre karşı verdiği başarılı çalışmalar sonrasında siyasi ve politik oyunlarla, isnat ve iftira dolu sözlerle, hamlelerle, hareket eden, teröre destek olan ABD ve Başkanı Joe BIDEN’in 1915 olaylarını soykırım şeklinde telaffuz etmesini şiddetle kınadı. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın 1915 Olayları ile ilgili her zaman Dünya’ya söylediği sözleri yineleyen Genel Başkanımız ABD. Başkanı Joe BIDEN’i doğruları, gerçekleri söylemeye davet etti.  

Bazı medya kuruluşları paylaşımlarında “Ellerinde bayrak taşıyanlar, HDP aleyhine suçlayıcı sloganlar attı“ şeklinde paylaşımlarda bulundular.

Tüm bu söylemlere ve her türlü odaklara karşı cevabımız açık ve nettir. Tek Bayrak, Tek Millet. Bu Vatan Edirne’den, Hakkâri’ye, Hatay’dan Artvin’e bütündür, kardeştir, bölünmez… Bölemeyeceksiniz, Başaramayacaksınız.

Sayın Genel Başkanımızın Basın Açıklamaları;

 

KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYRULUR.

6-8 Ekim 2014 tarihinde DEAŞ’ın Suriye’de eylemlere başlamasının ardından sözde DEAŞ’a karşı mücadele vermek için halkı sokağa davet ederek 37 kişinin hayatını kaybetmesine sebebiyet veren HDPKK’nın eş başkanları ve sözde yandaşları terör örgütüyle her şekilde iç içe olduklarının bir kez daha ortaya koymuşlardır.

Örgüt elebaşının vermiş olduğu talimatla halkı sokağa dökerek 37 kişinin hayatını kaybetmesine ve milyonlarca maddi zarara sebebiyet vermişlerdir.

Yıllardır bu ülkenin masum insanlarını hedef alan, ülkenin huzur ve sükûnune kurşun sıkan bu koyun postuna bürünmüş canavarların artık maskesi tam olarak düşmüş durumdadır.

Nihayet gün gelmiş çatmış HDPKK’lıların Yüce Türk Adaletinin önünde hesap verme vakti gelmiştir. Umarız ki kısa sürede hak ettikleri cezayı görmüş olurlar.

 Yaklaşık yarım asırdır bu ülkenin ve milletin başına bela olan bu katil terör örgütü ve yandaşları Sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya koymuş olduğu kararlı irade neticesinde kahraman askerlerimizin ve polislerimizin üstün gayretiyle beli kırılmış durumdadır.

Devletimizin göstermiş olduğu kararlı iradeyi gören sözde müttefiklerimiz (terör örgütü destekçileri) ülkemize terör örgütü kanalıyla yaptıramadıklarını uluslararası arenada ülkemizi sıkıştırmak tarihi çarpıtmak amacıyla Sözde Ermeni Soykırımı’nı tanıdıklarını beyan ederek bizi sırtımızdan bir kez daha vurmuşlardır. Sözde Ermeni Soykırımı’nı tanıdığını beyan eden Amerika başkanı Joe Biden’ı kınıyoruz. Bu konu tarihçilerin karar vereceği bir konudur. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sürekli olarak bu konuya bağımsız tarihçiler bir araya gelerek tartışarak karar versinler önerisine sessiz kalan ABD böyle bir zamanda böyle talihsiz bir açıklama yapması ne kadar dost ve müttefik olduğunu ortaya koymuştur. Bir an önce bu hatadan dönmeleri beklentimizdir.

Bu vesileyle Şehitlerimizi ve hayattan göçen Gazilerimizi bir kez daha saygı ve minnetle yâd ediyoruz. Ruhları Şad; Mekânları Cennet olsun.

Kamuoyuna saygıyla arz ederiz.

 

 

 

Haberi Paylaşın: