Başkanın Mesajı


Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı kısa adı ile EMŞAV 1998 yılında Şehit Ailelerimiz ve Gazilerimiz tarafından, İçişleri Bakanlığımız ve Emniyet Genel Müdürlüğümüzün desteği ile dernek olarak kurulmuş; 2011 yılında Vakıf statüsü kazanmış ve o günden bu yana Vakıf Kültürü ile Temsiliyetinin ve sorumluluğunun bilinciyle çalışmalarına devam  etmektedir.

EMŞAV; Emniyet Teşkilatında görevli iken görevinin etkisi ve tesiri ile hayatını kaybeden Şehit Polislerimizin kutsal emanetleri olan Aileleri ile Vazife Malulü Gazilerimizin ve her biri Şehit ve Gazi adayı olan Polislerimizin, her konuda yanındadır. Devlet Protokolü başta olma üzere, her yerde, Şehit Ailelerimizi, Gazilerimizi ve Teşkilatımızı temsil eden EMŞAV, Ülkemizin her bir yerinde görevlerine, temsiliyetine ve çalışmalarına devam etmek üzere kurumsallaşarak yürümekte daha da büyümektedir.

Ülkemizin tamamında, EMŞAV Birimlerinin kuruluşunu tamamlamak ve vazifemizi en iyi şekilde yapmak adına yeni bir oluşuma başladık.  Genel Başkanlığımıza bağlı olarak Merkezi Birimler görevlerine başladılar.

Şu anda, İç Anadolu, Karadeniz, Marmara, Ege ve Akdeniz Bölge Temsilciliklerimizde Bölge Başkanlarımız ile İl Temsilciliklerimizde Başkanlarımız görevlerine ve çalışmalarına devam etmekle birlikte, Ülkemizin birçok ilinde de yeni İl Temsilciliklerimizi açmaya devam ediyoruz. 

Meri Mevzuat Hükümleri ve Vakıf Tüzüğümüze, Yönetmeliklerimize uygun olarak;  Şehit Ailelerimiz ve Gazilerimiz için, her türlü sosyal yardım, hukuki destek ile birlikte, gerekli olan tüm çalışmaları Vakıf İmkânları dâhilinde yapıyoruz.

Elbette,  Şehit Ailelerimiz, Gazilerimiz ve Polislerimiz için sosyal içerikli, proje çalışmaları da devam ediyor.   Gerekli Ar-Ge çalışmasının bitirilmesi sonrasında İnşallah bu projelerimize başlayacağız.

EMŞAV ailesi olarak Vakıf Tüzüğümüzde belirtmiş olduğumuz amaçların gerçekleştirilmesi adına Ülkemizin dört bir yanında teşkilatlanmaya ve büyümeye devam ediyoruz.

Saygılarımla

 

                                                                                                                                                                                                                               Abdurrahman YILMAZ

                                                                                                                                                                                                                                EMŞAV GENEL BAŞKANI