18 yıldan bu yana...

18 yıldan bu yana...

215 aydır yani 18 yıla yakın bir süreden bu yana; 

Emşav Karadeniz Bölge Başkanlığımız ve Samsun İl Başkanlığımız tarafından bugüne kadar ara verilmeksizin devam eden “Şehitleri Anma Günü” Etkinliğimizin 215 incisi Emşav Karadeniz Bölge Başkanlığı (Sam yıldan usun) tesislerinde düzenlendi.

18 yıldan bu yana her ayın son haftası tertip edilen Anma Töreni, Kovit 19 (Pandemi) tedbirleri sebebiyle bir yılı aşkın bir süredir toplu olarak yapılamıyordu. Bu dönem içerisinde ise belirlenen günlerde birbirinden değerli hocalarımız tarafından Şehitlerimiz için Kuranı Kerim okunmakta ve dualar edilmekte ve yapılan bu dualar online olarak yayınlanmaktaydı.

Alınan tedbirler kapsamında Karadeniz Bölge Başkanlığımızın Samsun ilinde bulunan tesislerinde anma töreni düzenlendi. Uzun bir aradan sonra tekrar hep birlikte aile sıcaklığında tertip edilen anma törenine katılmak üzere Genel Başkanımız Sayın Abdurrahman YILMAZ ‘da Ankara ilinden Samsun ilimize gitti.

Şehit Ailelerimizin, Gazilerimizin Emniyet Mensuplarımızın ve Ailelerinin katıldığı tören, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Sayın Derya YANIK, Samsun Valimiz Doç. Dr. Sayın Zülküf Dağlı, Samsun İl Emniyet Müdürümüz Dr. Sayın Ömer URHAL, İl Müftümüz Sayın Seyfullah ÇAKIR, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sayın Tekin BALCI, Polis Eşleri Derneği Samsun İl Başkanı Sayın Kadriye URHAL, Polis Emeklileri Derneği Samsun İl Başkanı Sayın Mustafa KARAKOÇ, Türkiye Harp Malulü Şehitleri ve Gazileri Derneği Başkanı Sayın Necati YILMAZ, Emşav Ankara İl Başkanı Sayın İsmail EROL, MHP İl Başkanı Sayın Abdullah KARAPIÇAK, Ak Parti Sosyal İşler Başkanı Sayın Ahmet MUŞTU, Vezirköprü Belediye Başkanı Sayın İbrahim Sadık EDİS, İl Emniyet Müdür Yardımcılarımız, Şube Müdürlerimiz, Emniyet Teşkilatı Mensuplarımız ve birbirinden değerli misafirlerimiz katıldılar.

Aile sıcaklığında içten ve samimi sohbetlerle bir araya gelen Şehit Ailelerimiz ve değerli misafirlerimize hitaben konuşmalarını yapan Bakanımız Sayın Derya YANIK, Devletimizin ve Milletimizin her zaman Şehit Ailelerimizin, Gazilerimizin yanında olduklarını ifade ettiler.

Kuranı Kerim ve Duaların okunmasından sonra ikramlar eşliğinde sohbetlere devam edildikten sonra günün önemine binaen Genel Başkanımız Sayın Abdurrahman YILMAZ tarafından Sayın Bakanımıza ve Sayın Valimize Emşav Kalem Takımı hediye edildi. Ayrıca İl Emniyet Müdürümüz Dr. Sayın Ömer URHAL her zaman olduğu gibi yine Şehit Ailelerimizle içtenlikle ilgilendi.

Yoğun çalışmaları kapsamında Şehitlerimizi Anma Gününe katılarak bizleri mutlu eden Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Sayın Derya YANIK Hanımefendiye ayrıca canı gönülden teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Emşav Genel Başkalığı olarak; Karadeniz Bölge Başkanımız Sayın Bilal ERİM, Samsun İl Başkanımız Sayın Kenan KAPTAN  ve Bölge Başkanlığı ile İl Başkanlığı Yönetim kademesinde görev alan çalışma arkadaşlarımıza  ve emeği geçen herkese en kalbi duygularımızla bizlerde Teşekkür ediyor, hepsini kutluyoruz.  

EMŞAV GENEL BAŞKANLIĞI 

Haberi Paylaşın: